Jak zaprojektować swoją sprzedaż?

Zaprojektuj swoją sprzedaż, Patryk Jasiński, sprzedaż

W dzisiejszej odsłonie recenzja książki Zaprojektuj swoją sprzedaż, autorstwa Patryk Jasińskiego.

Zaprojektuj swoją sprzedaż to druga książka zaproponowana przez autora w obszarze sprzedaży. Obietnica złożona w tytule sprawia, że motywacja do działania rośnie. Kontekst zawodowy autora będącego trenerem sprzedaży i równocześnie aktywnym sprzedawcą, podnosi poprzeczkę. Czy książka spełni swoją tytularną obietnicę? Sprawdziłem!

Zanim przejdę do sedna, chcę dodać, że nie jestem asem sprzedaży. W mojej praktyce biznesowej staram się raczej takie procesy delegować. Mimo to, już w trakcie lektury poczułem przypływ motywacji do działania. Sprzedaż została tam przedstawiona jako… coś jasnego, logicznego, wymagającego konkretnych działań i rozwiązań.

Takie wrażenia są na pewno po części wynikiem rozsądnej struktury. Autor prowadzi czytelnika krok po kroku przez sprawdzone przez siebie i swoich klientów działania mające na celu – zaprojektować Twoją sprzedaż. Prosty język i pojawiające się przykłady z życia sprzedawcy, a także inspiracje z życia firm współpracujących pozwalają odnieść własne działania do pewnego kontekstu i spojrzeć na swój biznes z perspektywy.

Liczne ćwiczenia z jasną instrukcją i przykładem z doświadczenia autora są jak pochodnia. Mroczna jaskinia sprzedaży zostaje rozświetlona i okazuje się, że nie ma się czego bać. Wystarczy intencjonalnie podejść do sprawy i tyle. A może aż tyle?

Podsumowując – uważam, że książka Zaprojektuj swoją sprzedaż, spełnia swoją tytularną obietnicę. Autor pełni rolę przewodnika w dostosowaniu najlepszych jego zdaniem rozwiązań do kontekstu Twojego biznesu. Myślę, że książka przyda się każdemu, kto dostrzega trudności związane ze sprzedażą swoich produktów czy usług.

Polecam


P.S. zostawiam link do książki – może komuś się przyda 😉

 link: https://www.zaprojektuj-sprzedaz.pl/

 

Mocne strony:

przyjazna struktura prowadząca do stworzenia własnych procesów od A do Z

przystępny język

dobitnie wyjaśnione dlaczego optymalizacja, proces i standard to przyjaciel, a nie wróg 🙂

konkretne przykłady – zarówno pomyślne oraz niepomyślne, uzasadnione i omówione.

dużo ćwiczeń, które faktycznie pozwalają pomyśleć i podjąć działania mające na celu usprawnienie procesów sprzedażowych

nie jest przeładowana zbędnymi informacjami o pogodzie, muminkach i wakacjach na Ibizie

Słabe strony:

×

 

 

Złota myśl: „Jeżeli zastanawiasz się, kiedy zacząć. Zacznij teraz – nie będzie lepszego momentu”

Ocena ogólna:   10/10

Tytuł:  Zaprojektuj swoją sprzedaż

Autor: Patryk Jasiński